OTOPSİ Sonucu: Siyonistler Sıfır Mesafeden İNFAZ Etmiş

Şehit Es-Seradih (33) Perşembe günü Eriha’daki evinden alındıktan sonra tutuklanmış ve ailesine öldüğü haber verilmişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar İşleri Heyeti, yapılan otopsi sonucunun şehit Es-Seradih’in sıfır mesafeden kendisine ateş açıldığını ve merminin karnın alt bölgesine isabet ettiğini gösterdiğini belirtti.

Açıklamada ayrıca, sıfır mesafeden sıkılan merminin kan kaybına neden olduğu, midenin altından giren merminin sağ kalça kemiğini parçalayarak çıktığı ifade edildi.

Heyet yaptığı açıklamada, otopside ayrıca şehidin kafasında, göğüs, boyun ve omuzlarında kırık ve yaraların olduğunun tespit edildiğini, bunun ise işgal askerlerinin kendisini darp ettiğini gösterdiğini kaydetti.

Raporla ilgili açıklama yapan Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar İşleri Heyeti Başkanı İsa Karakı’, otopsi raporunun, şehidin göz yaşartıcı gazları yutması sonucu hayatını kaybettiğine dair yapılan açıklamaları yalanladığını söyledi.

Karakı’ yaptığı açıklamada, “Es-Seradih kasten ve orta yerde şehit edildi. Kasıtlı olarak vurulan şehit, işgal güçleri tarafından da vahşi bir şekilde darp edilmiş” dedi.

Karakı’ açıklamasında, bu cinayetin, işgal hükümetinin 2015 yılından beri Filistinli gençlere yönelik sürdürdüğü yargısız infaz cinayetlerinin bir halkası olduğunu hatırlattı.