Home / Filistin / Filistin İşgal / OSMANLI Motorcular Kulübü: İSRAİL Filistin’den DEFOL

OSMANLI Motorcular Kulübü: İSRAİL Filistin’den DEFOL

İstanbul'da motorcular, konvoy oluşturarak İsrail'in Filistinlilere uyguladığı zulüm politikalarını protesto etti.

Saraçhane Parkı’nda bir araya gelen Osmanlı Motorcular Kulübü üyeleri, burada yapılan duanın ardından Türk ve Filistin bayrakları astıkları motorlarıyla konvoy halinde Levent’teki İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu önüne geldi.

ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve Gazze sınırında düzenlenen gösterilerde çok sayıda Filistinlinin şehit edilmesine tepki gösteren gruptakiler, “Kahrolsun İsrail”, “İsrail kahrol, Filistin’den defol”, “Kudüs bizimdir, bizim kalacak” şeklinde İsrail aleyhine slogan atıp, sık sık tekbir getirdi.

Başkonsolosluk önünde grup adına açıklama yapan Kadir Çınar, “İsrail’in terör devleti” olduğunu ifade ederek, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını kınadıklarını söyledi.

Motosiklet camiası olarak Filistinlilere destek olacaklarını kaydeden Çınar, şöyle konuştu:

“Müslüman olarak, bu ülkenin vatandaşı olarak İsrail’i, ABD’yi lanetle kınıyoruz. Bugün Kudüs düşerse yarın Mekke düşer, Mekke düşerse Medine düşer, Medine düşerse İstanbul düşer. Buna ‘dur’ demenin zamanı gelmiştir. Kalbimizle buğzettik, dilimizle söylüyoruz. Müslüman ülkelerin birlik, beraberlik içinde olmasını ve İsrail diye bir devleti tanımamasını istiyoruz. Kudüs bizimdir, Mescid-i Aksa bizimdir, bizim kalacak. İsrail diye bir devlet tanımıyoruz. Şeytan ve çırağını lanetliyoruz.”