Ortak Operasyon Odası: İsrail, Unutulmaz Bir Ders Alacak!

Filistinli direniş gruplarının askeri kanatlarının Gazze’de oluşturduğu Ortak Operasyon Merkezi, işgal güçleriyle askeri mücadeleyi en üst düzeyde uzlaşı ve koordinasyonla yürüttüklerini açıkladı.

Ortak Operasyon Merkezi konuyla ilgili yayınladığı bildiride, direniş gruplarının askeri kanatları arasında tam bir tekâmül ve uzlaşı olduğunu, misillemenin boyutu ve hedefinin birlikte belirlendiğini ifade etti.

Direniş gruplarının şehitlerin intikamının alınması için nasıl bir misillemede bulunulacağı konusundaki istişarelerini sürdürdüğünü belirten Ortak Operasyon Merkezi, düşmana unutamayacağı bir ders vereceklerini söyledi.

Bildiride, şu an sığınaklarda yaşayan işgal rejimi sakinlerinin askeri ve siyasi liderlerinin ahmaklıklarını görmeleri gerektiği belirtilerek, işgal rejiminde hayatın felç olmasının, sığınakların açılmasının ve insanların ateş altında yaşamak zorunda kalmasının sorumlusunun işgal yönetimi olduğu ifade edildi.

Ortak Operasyon Merkezi, işgal güçlerinin Filistin halkına yönelik saldırılarını sürdürmesine ve direniş güçlerine asla kabul etmeyeceği angajman kurallarını dayatmaya çalışmasına, işgal rejiminin yeniden suikast politikası uygulamaya başlamasına izin vermeyeceklerini bildirdi.