ORTAK OPERASYON Odası Eylem Planını Görüşecek

Gazze’de Hamas öncülüğünde Filistinli direniş gruplarının askeri kanatlarından oluşturulan Ortak Operasyon Odası, sürekli istişare içinde olduklarını belirterek, Siyonist işgal güçlerinin Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılan halka yönelik saldırı ve tecavüzlerine nasıl bir karşılık vereceklerini yarın yapacakları görüşmede ele alacaklarını ifade etti.

Ortak Operasyon Odası tarafından bugün yayınlanan bildiride, toplantı ve görüşme kararının işgalcinin dün barışçıl gösteri düzenleyen masum insanlara saldırıp 4 kişiyi şehit etmesi ve 40’tan fazla kişiyi yaralamasının ardından alındığına dikkat çekildi.

Hamas hareketinin askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın öncülüğünde kurulan Ortak Operasyon Odası, işgal ordusundan bir birliğin Gazze’nin Han Yunus şehrine sızmasıyla başlayan iki günlük savaşta etkin bir şekide görev ifa etmiş, direniş gruplarının işgale karşı ortak tavır belirlemelerine ve gelişmeleri sahiplenmelerine vesile olmuştu. Grupların bu şekilde birlik oluşturup işgale tek yumruk şeklinde durması Filistin halkı arasında memnuniyet verici bir gelişme olarak değerlendirildi.

Sınırda mevzilenen işgal güçlerinin Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşü gösterilerine katılan halka gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba ile saldırması sonucu dün 4 kişi şehit olurken, 40’ten fazla kişi de yaralandı.