Home / Filistin / Ortadoğu’da İstikrar FİLİSTİN MESELESİ’nin Çözümüne Bağlı
Ortadogu'da Istikrar FILISTIN MESELESI'nin Cozumune Bagli

Ortadoğu’da İstikrar FİLİSTİN MESELESİ’nin Çözümüne Bağlı

İran dışişleri bakanı danışmanı, Filistin meselesinin çözümünün bölgede istikrarın sağlanmasının anahtarı olduğunu bildirdi.

Filistin er-Risale internet sitesine açıklamada bulunan İran Dışişleri bakanı danışmanı Hüseyin Şeyh’ul İslam, İntifadanın desteklenmesinin, bölgede işgalciliğe son verilmesi için stratejik bir seçenek olduğunu bildirdi.

“İntifada Destek” konferansının, Filistin meselesinde uyum sağlanması konusunda Arap ve İslam ülkeleri arasında yeni bir diyalogun başlangıcı olacağını belirten Şeyh’ul İslam, İsrail’in, tüm gücümüzle yok etmemiz gerekin gerçek bir düşman olduğunu hatırlatarak, İran’ın, İsrail’in yok oluşu amacıyla mücadele eden bir direniş grubu olarak HAMAS’a destek verdiğini bildirdi.

“Uluslararası Filistin İntifadasına Destek” konferansı dünyanın 80 ülkesinden 700’ü aşkın delegenin katılmasıyla bu ay 21 ve 22 Şubat tarihlerinde çalışmasına başlayacak.

Bu konferansa ülkelerin meclis başkanları, meclis başkan vekilleri, ülkelerin meclislerinin güvenlik ve dış siyaset komisyonları başkanları ve üyeleri, seçkin direniş şahsiyetleri, STK’lar ve Filistin yandaşı örgütlerin yetkilileri katılacak.