Ortadoğu’da GİZLİ Nükleer Programı Olan Tek Ülke İSRAİL!

İran Dışişleri Bakanı Zarif, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Siyonist Netanyahu’nun dün Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’ndaki konuşmasının gösteri olduğunu söyledi.

Zarif açıklamasında şunları söyledi “Hiçbir sanat gösterisi, İsrail’in bölgemizde gerçek atom silahları dahil olmak üzere gizli ve açıklanmamış nükleer silah programına sahip tek ülke olduğu gerçeğinin üstünü örtemez. İsrail’in yasadışı nükleer silah programını itiraf edip uluslararası denetçilerin incelemesine açmasının zamanı geldi.”

Netanyahu Tam Bir Yalancı

Zarif İsrail’in ABD’nin yalnızlaşmasına neden olduğunu da söyledi

Zarif “Son günlerde Netanyahu’nun ABD’ye dayatttığı politikaların ABD’nin BM Genel Kurulu ve BM Güvenlik Konseyi’nde ne kadar fazla yalnızlaşmasına neden olduğunu gördük” ifadelerini kullandı.

Zarif’in Netanyahu’nun suçlamalarını ‘yakışıksız’ olarak niteleyip İsrail Başbakanı hakkında “Yalan söylemeyi bırakmayan bir yalancı” dediği de belirtildi.

Anlamsız, Temelsiz, Düzmece

İran Dışişleri Sözcüsü Behram Kasımi de dünyanın İsrail’in iddialarını reddedeceğini söyledi.

Kasımi “Dünya böylesi düzmece, anlamsız ve temelsiz bir konuşmaya ve sahte şova sadece yüksek sesle güler” ifadelerini kullandı.

İranlı sözcü, “İşgalci İsrailli yetkililer tarafından sahnelenen bu yeni gösteri her ne kadar cevap vermeyi hak etmiyorsa da bu iddiaları şiddetli bir şekilde reddediyoruz” diye konuştu.

Siyonist İsrail Başbakanı Netanyahu dün BM Genel Kurulu’nda çeşitli fotoğraflar ve haritaların eşlik ettiği konuşmasında Tahran yakınlarında gizli bir nükleer tesis olduğu iddiasında bulunmuştu.