Onlarca YAHUDİ Yerleşimci MESCİDİ AKSA’ya Baskın Yaptı

Kudüslü kaynaklar, 86 Yahudi yerleşimcinin gruplar halinde Mescid-i Aksa’ya girmesinin ardından işgal güçlerinin saat 10:30’da El-Mağaribe Kapısı’nı kapattığını söyledi.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaşarak provokatif davranışlar sergilediklerini, sözde heykel hakkında rehberlerden bilgi aldıklarını ifade etti.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.