Onlarca Siyonist MESCİDİ AKSA’ya Baskın Yaptı

İslami Vakıflar Dairesi enformasyon sorumlusu Firas Ed-Dibs, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yahudi yerleşimcilerin bu sabah yoğun güvenlik önlemleri altında gruplar halinde El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdiklerini söyledi.

Ed-Dibs, aralarında öğrenciler de olmak üzere 233 Yahudi yerleşimcinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini bildirdi.

Yahudi yerleşimci grupların baskın için Mescid-i Aksa’ya girmelerinin ardından işgal polisinin saat 10:30’da El-Mağaribe Kapısı’nı kapattığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin El-Mağaribe Kapısı’nı sabah saat 07:00’de açtığı ve baskına katılacak yerleşimcileri himaye için Mescid-i Aksa’nın avlusunda önlem aldığı kaydedildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölmek isteyen işgal hükümeti Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçleri himayesinde Cuma ve Cumartesi günleri hariç haftanın her günü Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimciler baskınlar için genellikle cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

El-Mağaribe Kapısı’nın açılmasıyla Mescid-i Aksa’ya girmeye başlayan Yahudi yerleşimciler rehberler eşliğinde avluda bir süre dolaştıktan ve sözde heykel hakkında bilgi aldıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.