Önce KÖPEK Sonra SİYONİST Saldırdı

Filistin Esirler Cemiyetinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail askerlerinin şehit ettiği Ahmed Cerrar’ın akrabası Mebruk Cerrar, cumartesi günü gözaltına alınışı sırasında yaşadıklarını Cemiyetin avukatlarından Halid Mehacine’ye anlattı.

İşgalci İsrail askerlerinin saat 06.00’da Batı Şeria’nın kuzeyindeki Berkin beldesinde bulunan evine baskın düzenlediğini belirten Mebruk, “Bir anda önümde kocaman bir köpek gördüm. Üzerime saldırmaya başladı. Omzumu, sol elimi ve sol bacağımı ısırdı. Beni ikinci kattan birinci kata kadar sürükledi. Her yerimden kan damlıyordu. Tüm imdat çığlıklarıma rağmen askerler köpeğe müdahale etmedi ve beni kendilerine çekişini izledi. Daha sonra bir asker yüzüme vurdu ve burnum kırıldı. Kanlar içinde kaldım.” ifadelerini kullandı.

Askerlerin ellerini bağlayıp askeri araca bindirdiğini ve birkaç saat kan kaybettiğini aktaran Mebruk, daha sonra askeri merkeze götürüldüğünü ardından Afula Hastanesi’ne nakledildiğini kaydetti.

Psikolojik bir travma yaşadığını ve uyuyamadığını söyleyen Mebruk, sol elini ve bacağını hareket ettiremediğini, uzun süreli bir tedaviye ihtiyacı olduğunu belirtti.

İşgalci İsrail askerleri bir Yahudi yerleşimcinin ölümünden sorumlu olduğu iddia edilen Ahmed Cerrar’ı, El-Yamun beldesinde kaldığı eve baskın düzenleyerek şehit etmişti.

Askerler geçen ay Cerrar’ı arama gerekçesiyle Cenin kentinde düzenlediği operasyonlarda, Filistinlilere ait 4 evi yıkmış, Cerrar’ın akrabalarından birini şehit etmişti.