Netanyahu Yine Hamas, Hizbullah ve İran’ı Tehdit Etti

Siyonist Rejim Başbakanı gerek duyulduğunda Hizbullah ve Hamas’a karşı İsrail’in güçlü saldırılar yapacağını duyurdu ve dünyayı İran’ın tehditlerine karşı durmaya davet etti.

Netanyahu şunları söyledi: “İsrail’e füze atanlar nerede olurlarsa olsunlar bunun karşılığını görecekler”

2006 Lübnan savaşı yıldönümünde savaşta öldürülenleri anma programına katılan Netanyahu sözlerine şöyle devam etti:

“İsrail’e füze atanlar ya da bu eylemin perde arkasında olanlar, ister Lübnan ister Gazze olsun her nerede olurlarsa olsunlar onları hedef alacağız.

Hükümetin temeli çok açık bir konudur, biri seni öldürmek isterse öncelikle onun gelişmiş silahlara ulaşmasını engellemelisin özellikle de orantılı güç dengesini bozan silahlara ulaşmasını.

Biz kuzey kalkanı operasyonunda Hizbullah teröristlerinin tünellerini etkisiz hale getirdik, gelecekte yapacağımız  operasyonlardan bahsetmek istemiyorum ve size şunun haberini veriyorum, doğru zamanda herkesi şaşırtacağız.

Artık tüm dünyanın İran’ın ve Hizbullah’ın ne kadar tehlikeli olduğunu anlama ve onlara karşı olduklarını gösterme zamanı geldi, maalesef bu konunun üzerinde yeteri kadar durulmadı ve ben, İran ve ona bağlı güçlerle savaşmaya mecbur olma durumunda kendim harekete geçeceğimi duyuruyorum.”