Home / Siyonist İsrail / SİYONİST Netanyahu’nun Yakınlarına GÖZALTI

SİYONİST Netanyahu’nun Yakınlarına GÖZALTI

Siyonist İsrail polisinin, Netanyahu'nun da ilişkili olduğu yeni bir yolsuzluk soruşturmasında başbakana yakın isimleri gözaltına aldığı bildirildi.

Siyonist İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, “lehte yayın karşılığı medya şirketine mali imtiyazlar sağlandığı” yönünde suçlamaların bulunduğu 4000 numaralı dosya kapsamında bazı şüpheliler gözaltına alındı.

GÖZAT  İŞGAL Güçlerinden Batı Şeria'da 27 GÖZALTI

Açıklamada, gözaltına alınanlardan en az ikisinin Siyonist Netanyahu’ya yakın olduğu bilgisine yer verildi, ancak isim paylaşılmadı.

Netanyahu’nun “Bezeq medya şirketinin en büyük hissedarı Shaul Elovitch ile ilişkileri ve Bezeq’in yayın organlarından bir internet sitesinde Netanyahu lehine yayın yapması karşılığında elde ettiği imtiyazlara ilişkin” İsrail Menkul Kıymetler İdaresi’nin sağladığı deliller ışığında Korsan İsrail polisi, 4000 numaralı dosya için düğmeye basıldığını ve gözaltı işlemlerine başlandığını duyurdu.

GÖZAT  Batı Şeria ve Kudüs'te 9 FİLİSTİNLİYE GÖZALTI

Siyonist Netanyahu’nun basın ofisinden yapılan açıklamada ise suçlamalar reddedilerek, “Bu da başka bir yalancı iddia. Başbakan, ne lehte yayın ne de başka bir şey uğruna Elovitch’in çıkarını gözetmedi.” ifadelerine yer verildi.

İşgalci İsrail Menkul Kıymetler İdaresi’nin daha önce yayımladığı raporda, Bezeq medya grubunun en büyük hissedarı Shaul Elovitch ve eski İletişim Bakanı Shlomo Filber’in birçok suça karışmış olabileceği kaydedilmişti.