Netanyahu ve Bin Zayed’den Gizli İran Oturumu

Siyonist Rejim Kanal 13 televizyonu Netanyahu ve Muhammed Bin Zayed arasındaki gizli görüşmelerde özellikle İsrail ile BAE’nin İran’ın Nükleer enerji anlaşmasının son halini ele aldıklarını duyurdu.

Siyonist Rejim Kanal 13 televizyonu İsrail Başbakanı Netanyahu İle BAE veliahtı Muhammed Bin Zayed arasında gizli bir görüşme yapıldığını duyurdu.

Bu Siyonist Kanal haberinde,  görüşmelerin Washington’un 2015 yılında İran Nükleer enerji anlaşmasını kabul etmesinin ardından yapıldığını vurguladı.

Bu kanal Netanyahu ve Bin Zayed’in İran aleyhine işbirliği yürütme ve bölgede yine İran’a karşı siyasi bir adım atmak için anlaştığının altını çizdi.

Siyonist Rejim Televizyonu Kanal 13 Batılı iki diplomatik kaynaktan şu bilgiyi aktardı: Netanyahu ve Bin Zayed İran’ın Nükleer enerji programı hakkında ortak bir bakış açısına sahipler.

Amerika’nın Tel-Aviv eski Büyükelçisi Daniel B. Shapiro Siyonist kanalla yaptığı söyleşide şu açıklamada bulundu: Netanyahu’nun danışmanları düzenli olarak BAE’nin yöneticileri ile görüşme yapmış ve çoğu zaman birbirleriyle yüz yüze ya da telefonla müzakere yürütmüşlerdir.

Kanal 13 haberinin devamında son birkaç yıldır Ben Gurion ve Abu Dabi Havalimanları arasında her hafta düzenli olarak üç uçak seferinin yapıldığını da belirtti.