NETANYAHU: ÜRDÜN Vadisinden Asla Geri Çekilmeyiz!

İşgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu, Amerika’nın hazırladığı Yüzyılın Anlaşması dahil işgal rejiminin gelecekte Filistinlilerle yapacağı hiçbir barış anlaşmasında vadiler bölgesinden çekilmeyeceğini söyledi.

Washington tarafından kayıtsız şartsız desteklenen Netanyahu, vadiler (El-Ağvar) bölgesinden çekilmenin barış değil daha çok savaş ve terör getireceğini öne sürdü.

Netanyahu, bu açıklamasını ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile birlikte Ürdün Vadisi’ni ziyareti sırasında yaptı.

Filistinlilerin Yüzyılın Anlaşması’na ve Bahreyn Çalıştayı’na karşı olmalarını eleştiren Netanyahu, İsrail’in vadiler bölgesinden çekilme niyetinde olmadığını açıkladı.

Netanyahu, “Barış için İsrail’in Ürdün Vadisi’nden çekilmesi gerektiğini öne sürenlere diyorum ki, Ürdün Vadisi’nden çekilmek barış getirmez. Bilakis daha çok savaş ve terör getirir” dedi.

İşgal rejimi televizyonu Bolton’un da ziyaret sırasında İsrail’in bölgedeki işgalini onaylayarak, “Güvenlik olmadan barış olmaz. Daha çok Amerikalının bu gibi yerlere gelmemesi ve önemini anlayamaması çok kötü” dediğini aktardı.

Haberde ayrıca, Bolton’un işgal rejiminin kaygılarını dikkate alacağını söylediği belirtildi.