Netanyahu-Trump Buluşması; Masada KUDÜS ve İRAN Var

Başkan adaylığı sürecinde her ne kadar sinyallerini vermiş olsa da göreve başladığından bu yana adeta Siyonistlerin emir erliğine soyunan Donald Trump bugün Beyaz Saray’da Siyonist İsrail rejimi Başbakanı Benjamin Netanyahu’yu ağırlayacak.

İLK OLARAK NETANYAHU İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Göreve başlamasının ardından ilk olarak Netanyahu ile görüşen Donald Trump, Siyonist İsrail rejimi ile ilişkilere oldukça önem veriyor. ‘Kudüs vaadi’ sayesinde Amerika Başkanlığına erişen Trump, görev süresinin de İsrail ile ilişkilerinin derecesine bağlı olduğunun farkında…

MASADAKİ EN ÖNEMLİ KONU: KUDÜS ve İRAN

Amerika Başkanı Donald Trump’ı ziyaret edecek olan Netanyahu’nun çantasındaki en önemli konu başlığı Kudüs… Bu doğrultuda Netanyahu, Amerika’nın Tel Aviv Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasını ve Amerika’nın İsrail rejiminin başkenti olarak Kudüs’ü tanımasını istiyor.

Trump ile gerçekleştireceği yüz yüze görüşmede Trump’a adaylık sürecinde dilinden düşürmediği ‘Kudüs vaadi’ni hatırlatacak olan Netenyahu’ya Trump’ın vereceği cevap merakla bekleniyor. Her ne kadar etrafındakilere ‘Kudüs konusunda çalışmalara başlayın’ direktifinde bulunsa da Trump’ın böylesi bir adım karşısında özellikle Filistin direniş güçlerinin vereceği tepkiden çekindiği değerlendiriliyor.

NETANYAHU, İŞGAL BİRİMLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDECEK

Siyonist İsrail rejimi Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun Batı Şeria ve Kudüs’e inşa edilen işgal birimleriyle alakalı olarak Donald Trump’a teşekkür etmesi bekleniyor. Özellikle Trump’ın göreve başlamasının ardından işgal birimleri konusunda daha cüretkar davranan İsrail rejimi bu konuda İslam coğrafyasından gelen tepkileri de iyice göz ardı etmeye başladı.

Öte yandan Siyonist rejim yetkilileri de Kudüs ve Batı Şeria’daki yerleşim birimleri konusunda Trump’ın kendileri için büyük bir şans olduğunu dile getirmekten çekinmiyor.

İRAN DA MASADA

Müslüman coğrafyayı tümüyle hedef alan Trump ile Netanyahu’nun çıkarlarının buluştuğu bir başka nokta da İran olarak görülürken, gerçekleştirilecek görüşmede İran da masada olacak.

Trump’tan İran’a karşı daha aktif bir politika izlemesini isteyecek olan Netanyahu, ‘İran’a karşı işbirliğini artıralım’ teklifinde bulunacak. İsrail Rejimi Başbakanı Netenyahu’nun İran konusunda Trump’tan bir diğer isteği ise ‘Obama döneminde Amerika ile İran arasında yapılan nükleer anlaşmayı fesh et’ olacak. Trump’ın İran ile yapılan anlaşmayı sık sık eleştirdiği biliniyor.

İSRAİL GOLAN’IN TAMAMINA GÖZÜNÜ DİKTİ

Siyonist İsrail rejimi Başbakanı Netanyahu ile Trump arasındaki görüşmede gündeme gelecek olan bir diğer konu başlığı ise Suriye ve Golan Tepeleri olacak. İsrail medya kaynaklarına göre Trump ile görüşmesinde Golan meselesini özellikle gündeme getirecek olan Netanyahu, Siyonist İsrail rejiminin Golan tepelerini tamamıyla ilhak etme arzusuna destek arayacak.