“ŞARAP Getirdim” – Trump’a GOLAN Teşekkürü

Terör rejimi İsrail Başbakanı Netanyahu, Golan Tepeleri üzerinde Siyonist İsrail’in egemenliğini tanıma kararı almasıyla daha da yakınlaştığı ABD Başkanı Trump’ın Rusya ile işbirliği konusunda suçlanmamasını şarapla kutlamak istedi.

Trump, “En iyi şaraplardan bir kasa getirdim” diyen Netanyahu’ya, “Umarım bunu için de soruşturma açmazlar” diye karşılık verdi.

ABD Başkanı Donald Trump ve Siyonist İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, hem Golan Tepeleri kararını hem de Trump’ın ‘şimdilik suçlanmamasını’ birbirleriyle ‘şakalaşarak’ küstahça kutladı.

Tel Aviv’deki Savaş Bakanlığı binasından, ABD’deki en etkili İsrail yanlısı lobi kuruluşu Amerika İsrail Halkla İlişkiler Komitesinin yıllık toplantısına telekonferans yoluyla katılan Netanyahu, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. 

Netanyahu konuşmasında ayrıca, “Golan Tepeleri’ndeki İsrail egemenliğini” tanıyan başkanlık kararnamesini imzalamasından dolayı Trump’a teşekkür ederek, “Başkan Trump yine tarih yazdı. Bu büyük alkışı hak ediyor.” ifadelerini kullandı.

Golan Tepeleri’nin önemine dikkati çeken Netanyahu, “Golan Tepeleri İsrail’in bir parçasıdır ve İsrail’in güvenliği ile tarihimiz için vazgeçilmez bir yerdir. Asla buradan vazgeçmeyeceğiz.” iddiasında bulundu.