SİYONİST Netanyahu SAVUNMA Bakanlığını Da Üstlendi

Netanyahu, siyonist İsrail rejiminin koalisyon hükümetini oluşturan partilerle görüştükten sonra bakanlar kurulunda yaptığı açıklamada,  koalisyon ortaklarının bu hükümeti feshetmemesini istediklerini belirterek bundan dolayı da savaş bakanlığının sorumluluğunu kendisinin üstlendiğini söyledi.

Bu arada ırkçı rejim maliye bakanı Moshe Kahlon, sözkonusu bakanlar kurulunda hiç bir sonucun alınmadığını söyledi.

İsrail’de geçen hafta terör rejimi İsrail ordusunun Gazze’ye saldırısına direnişçilerin 500’den fazla füzeyle karşılık vermesi ırkçı rejimin ateşkesi kabul etmesine neden olmuş ve bu durum hükümeti dağılma eşiğine getirmişti. İsrail savaş bakanı istifa etmiş ve erken seçime gidilmesini istemişti.

Öte yandan Netanyahu, liderliğini yürüttüğü koalisyon hükümetindeki anlaşmazlık nedeniyle gündeme gelen erken seçimin gereksiz ve yanlış olduğunu söyledi.

Haftalık olağan kabine toplantısı öncesi konuşan Netenyahu, “Güvenliğimiz için hassas bir dönemde seçime gitmek gereksiz ve yanlış. Hepimiz 1992’de ve 1999’da neler olduğunu hatırlıyoruz. ‘Oslo ve İntifada’ felaketlerini yaşadık. Aynı hataların tekrarlanmaması için elimizden gelen tüm gayreti göstermeliyiz” ifadelerini kullandı.