NETANYAHU Yine DİRENİŞİ Tehdit Ettİ

Netanyahu, yaptığı açıklamada, Gazze’deki son gelişmeleri Savunma Bakanı Avigdor Liberman ve Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot ile değerlendirdiğini belirtti.

İşgalci İsrail ordusunun bugün Gazze’ye düzenlediği hava saldırılarının 2014’deki “Koruyucu Hat Operasyonu” adı altında düzenlenen saldırıların ardından en büyük saldırı olduğunu belirten Başbakan Netanyahu, “Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı ile yaptığımız değerlendirmenin ardından Hamas’a karşı sert adımlar atmaya karar verdik.” dedi.

Saldırıların boyutunu gerektiği şekilde artıracaklarını dile getiren Netanyahu, “Eğer Hamas mesajı bugün anlamazsa yarın anlayacaktır.” ifadesini kullandı.

Gerginlik tırmanıyor

İşgalci İsrail ordusundan bugün yapılan açıklamada, sabahtan bu yana Gazze’den İsrail tarafına 91 adet füze atıldığı açıklanmış ve bu füzelerin çok azının Demir Kubbe ile imha edilebildiği ortaya çıkmıştı.

İsrail basınında yer alan haberlerde de Gazze’den atıldığı ileri sürülen ve “Demir Kubbe” isimli hava savunma sistemi tarafından engellenemeyen füzelerin büyük çoğunluğunun işgal topraklarına düştüğü açıklandı. Ancak Siyonist rejim ölü ya da yaralılara ilişkin bilgi vermiyor.