Naftali Bennett: İran, İsrail’in BAŞ DÜŞMANI…

Siyonist İsrail rejiminin Başbakanı Naftali Bennett, İran İslam Cumhuriyeti’ne tehdit etti. İran’ın baş düşman olarak tanımlayan Bennett, “Artık sıra İran’da” dedi.

İran’da Devrim Muhafızları Albayı Seyyad Hodayi’nin 23 Mayıs’ta başkent Tahran’da evinin yakınlarında öldürülmesinde İsrail istihbaratının sorumlu olduğu iddiaları sonrası Siyonist rejimden açıklama geldi.

Reuters’in aktardığına göre, İsrail Başbakanı Naftali Bennett bugün yaptığı açıklamada, “İran rejimi onlarca yıldır destekçileri ve elçileri aracılığıyla İsrail’e ve bölgeye terör uyguluyor, ahtapotun başı İran ise dokunulmazlığını koruyor. İran rejiminin dokunulmaz dönemi bitti. Teröristleri finanse edenler, silahlandıranlar, gönderenler bedelini ödeyecek” ifadelerini kullandı.

İran’ın, Siyonist İsrail rejimine karşı mücadele veren başta Hamas ve İslami Cihad olmak üzere Filistinli direniş hareketlerine, yine Lübnan Hizbullah Hareketine ve bölgedeki birçok gruba maddi ve askeri yardım yaptığı biliniyor.

Devrim Muhafızları İntikam Yemini Etti

İran Devrim Muhafızları’nın resmi internet sitesinde konuyla ilgili yeni bir açıklama yayımlandı.

Açıklamaya göre Devrim Muhafızları Genel Komutanı Hüseyin Selami, Hodayi’nin ‘en zalim insanlar olarak Siyonistler tarafından şehit edildiğini‘ söyleyip intikam yemini etti.

Öte yandan Selami, İran’ın İsrail için sık sık kullandığı ‘Siyonist rejim’ ifadesine başvurmaması dikkat çekti.