Nablus’ta HAMAS Hücresi İddiası

Haberi veren kanal hücrenin 20 elemandan oluştuğunu ve bunların büyük çoğunluğunun Hamas mensubu olduğunu, bunların bazılarının birçok eyleme karıştığını iddia etti. Haberde hücrenin elemanlarının aynı zamanda patlayıcı maddeler ve el bombaları ürettiği ifade edildi.

Haberde şüphelilerin Şabak’taki sorgulamalarından sonra hücrenin “İsrail” şehirlerinde bu arada Tel Aviv ve Kudüs’te eylemler gerçekleştirmek için planlar yaptığının ortaya çıkarıldığı iddia edildi.

Şabak tarafından verilen bilgide hücrenin Hamas mensubu ve Nablus’ta ikamet eden iki kişi tarafından yönetildiği, bunların da 35 yaşındaki Mu’tasım Muhammed Sâlim ve 33 yaşındaki Firas Kâmil Zubeydi olduğu iddia edildi.

Haberi veren televizyonda hücrenin yakalanmasıyla planladığı eylemlerin de engellenmiş olduğu ve elemanlarının yanında bazı patlayıcı maddelerin ele geçirildiği ileri sürüldü. Haberde hücrenin İsrail’e karşı tehlikeli eylemler gerçekleştirmek amacıyla kendine bağlı yeni hücreler oluşturma hazırlığı içinde olduğu iddia edildi.