Mukteda Sadr: İsrail, Sona Geldiğini Biliyor!

Irak Sadr Hareketi Lideri, Siyonistlerin Irak’a karşı tehlikeli eylemlerde bulunamayacağını, çünkü onların sonlarının Irak’ta olduğunu bildiklerini söyledi.

Irak Sadr Hareketi Lideri Mukteda Sadr twitter’da, Siyonist Rejimin Haşdi Şaabi üslerine ve karargahlarına düzenlediği saldırılara değindi.

Mukteda Sadr twitter’daki mesajında şunları yazdı:

‘Ben Siyonist düşmanı Irak’taki terör eylemlerinden dolayı teberri etmiyorum ama bu rejimin böyle bir eylemde bulunmayacağından eminim, çünkü onlar çok sarsıcı bir cevap alacaklarını biliyorlar. Siyonistler sonlarının Irak’ta olacağını biliyorlar ve bu yüzden kendilerinden büyük oyunlara girmezler.

Irak hükümeti en kısa zamanda uluslararası gözetimle de olsa bir araştırma yapmalıdır. Eğer onların terör eylemlerinde bulunduğu ispatlanırsa, hepiniz sabırlı olmalı ve tek taraflı eylemlerde bulunmamalısınız. Irak böyle ahmakça yaklaşımlara tahammül edemez.’

Irak Haşdi Şaabi Teşkilatı Pazar günü, Irak’ın batısında bulunan el-Anbar eyaletindeki kuvvetlerine düzenlenen İHA saldırılarının ardından bir bildiri yayınladı ve bu saldırıdan Siyonist Rejimi sorumu tuttu.

Şaabi’nin bildirisinde, bu saldırının İsrail’in iki İHA’sı tarafından Irak-Suriye sınırına 15 kilometre uzaklıkta bulunan Akkaşat-el-Kaim yolunda gerçekleştiği vurgulandı.