Mossad Kadın Casus Arıyor

İşgal rejimi gazetelerinde İbranice yayınlanan ilanda Mossad, kampanyayı şu ifadelerle duyurdu: “Güçlü bir kadın arıyoruz. Bizim için ne yaptığın önemli değil. Önemli olan senin kim olduğun. Mossad özel karakter sahibi güçlü istihbarat görevlisi arıyor.”

Sosyal medyada da yayılan ilanda Mossad genç kızlara ve kadınlara hitaben, “Eğer güç ve karakter sahibiysen, bizimle yeni bir tecrübe kazanacaksın” çağrısında bulundu.

İlanda, siyah beyaz bir kadın siluetine yer verilerek, Mossad saflarına katılmak isteyen genç kadınların, zorlu görevlerde yüksek performans, her göreve tam istidat ve belirsizlik içeren koşullarda çalışma şartlarını göz önünde bulundurmaları gerektiği belirtildi.

Yurtdışı acil görevlerin hizmet şartlarının bir parçası olduğu belirtilen ilanı işgal rejimi hükümet sözcüsü Ofir Gendelman da sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından Arapça olarak paylaştı.

Gendelman, İsrailli kadınlara hitaben yaptığı paylaşımda, “Mossad’a katılmak ister misin? Mossad, normal olmayan şartlarda çalışabilecek, güçlü karakterli ve yüksek performans sahibi kadın casus yetiştirme kampanyası başlattı” dedi.

Başkanlığını Yossi Kohen’in yaptığı işgal rejimi dış istihbarat birimi Mossad doğrudan Başbakanlığa bağlı olarak çalışıyor.