MOSSAD 500 Suikastta 1000 Kişiyi KATLETTİ

Bergman’ın uzun süren araştırmalarının bir ürünü olan kitapta, Mossad tarafından geçen asırda yapılan suikastların 500’e vardığı, bunların sonucunda 1000 kişinin hayatını kaybettiği ifade ediliyor.

Bergman, bu bilgilere aralarında eski 6 Mossad başkanıyla, Ehud Barak, Ehud Olmert ve Benyamin Netanyahu gibi İsrail’de başbakanlık yapan 6 kişinin de olduğu 100 kişiyle yaptığı görüşmelerin ardından ulaştığını söyledi.

Bergman’ın kitabına işgal rejimi İsrail konusundaki uzmanlar, işgalci İsrail’in düşmanlarına karşı yaptığı eylemleri ve aldığı sonuçları abarttığına dikkat çekerek, buna karşılık yapılan birçok suikastın başarısızlıkla sonuçlanmasına ise hiç değinmediğini ifade etti.

Siyonist askeri kurum ve kuruluşların birçok basit meselede bile başarısızlık gösterdiğine dikkat çeken uzman, Filistinli direnişçilere karşı zaman zaman yaptığı suikastlarda başarısız kaldığını, en son şehit Ahmed Cerrar konusunda da aynı başarısızlığı gösterdiğini kaydetti.

Suikast için ciddi bir bütçe ayıran ve güvenliği için tehdit gördüğü insanları katleden işgal rejiminin işlediği cinayetlere muhalefet eden İsrailli yazar Ronen Bergman 750 sahifelik kitabını Amerika’da yayınlandı.