Molotof Eyleminde İsrail Askeri Araçları Yandı

İşgal ordusuna ait bir üsse dün gece atılan molotof kokteyllerinin üsteki askeri araçların yanmasına yol açtığı belirtildi.

İşgal rejiminden yayınlanan gazetelerden Yediot Ahranot, Kudüs’ün güneyindeki Atarut bölgesinde işgal ordusuna ait bir üsse saldırı düzenlendiğini yazdı.

Saldırının molotof kokteylleriyle gerçekleştirildiği belirtilen haberde, askeri üste bulunan araçlardan bazılarının alev alarak yandığı ifade edildi.

Haberde ayrıca itfaiye ekiplerinin askeri üsse akın ettiği ve yangınları söndürdüğü, alev alan askeri araçlarda büyük maddi hasar meydana geldiği bildirildi.

Filistinli gençler, işgal güçlerinin cinayetlerine misilleme ve direniş eylemi olarak Filistin beldelerinden ve caddelerinden geçen işgalcilere ait araçlara taş ve molotof kokteyli atıyor.

İşgal yönetiminin taş ve molotof kokteyli atanlara verilecek cezaları ağırlaştırmasına rağmen Filistinli gençler işgal güçleri devriyelerine ve Yahudi yerleşimcilerin araçlarına yönelik taşlı ve molotoflu saldırılar düzenlemeye devam ediyor.