Mısır’dan İslami Cihad’a İlk Kez Toplantı İzni

Mısır’ın ilk kez İslami Cihad Hareketi Siyasi Birimi’nin toplantısını Mısır’da yapmasına izin verdiği ve İslami Cihad Genel Sekreteri Ziyad En-Nahhale’nin Kahire’de Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye’yle bir araya geleceği ifade edildi.

İslami Cihad Hareketi’nden bir yetkili yaptığı açıklamada, Mısır’ın ilk kez İslami Cihad Hareketi Siyasi Birimi’nin topraklarında toplanmasına izin verdiğini söyledi.

Yetkili, hareketin toplantısının Filistin dahilindeki ve haricindeki liderlerinin Kahire’ye ulaşmalarının ardından başlayacağını açıkladı.

İslami Cihad yetkilisi, İsmail Heniyye ve Ziyad En-Nahhale başkanlığındaki Hamas ve İslami Cihad heyetlerinin Kahire’de bir araya gelerek kapsamlı bir görüşme yapacağını ve görüşmede birçok konunun ele alınacağını bildirdi.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye başkanlığındaki Hamas heyeti Mısırlı yetkililerle görüşmelerde bulunmak üzere dün akşam Kahire’ye gitti.

Mısır, Filistinli gruplar arasında ulusal uzlaşı konusunda ve Filistinli gruplarla işgal rejimi arasında da ateşkes konusunda arabuluculuk yapıyor.