MISIR Rejimi NİL’in Suyunu İSRAİL’e Satıyor!

Mısır hükümetinin yolsuzluklarını açıklayan Muhammed Ali, en son yaptığı açıklamada, Abdul Fattah el-Sisi hükümetinin Mısır’da su krizi doruklardayken Nil suyunu gizlice İsrail’e satmakta olduğunu söyledi.

Geçen haftalarda Mısır hükümetine karşı bir ayaklanma başlatan ve halkı birkaç gün boyunca meydana çıkaran Mısırlı müteahhit ve aktör Muhammed Ali, Mısır Devlet Başkanı Abdul Fattah el-Sisi hükümetine karşı yeni bir projeyi ifşa etti.

Bir haber sitesine açıklamalarda bulunan Muhammed Ali; “Mısır hükümeti Süveyş Kanalı’nın altında gizli tüneller inşa etti ve onları bir ‘yabancı ülkeye’ su taşımak için kullanabilir.” diye belirtti.

Muhammed Ali, tünellerin yapımında görev alan mühendislerin, tünellerin Mısır’a milyarlarca dolara mal olduğunu belirttiklerini ifade etti.

Mısırlı muhbir Muhammed Ali, Sisi hükümetinin gizliliğini eleştirerek şöyle dedi: “Kahire gizlice Nil suyunu yabancılara satarken, Mısırlılar Etiyopya’daki “El-Nehze” barajının inşası nedeniyle su sıkıntısı riski altındadır.”

Uzun yıllar Mısır ordusu ve hükümet projeleri için müteahhit olarak çalışan ve şu anda İspanya’da bulunan Muhammed Ali, Süveyş Kanalı altındaki su temini kanallarının sonunun, Sina Yarımadası’nda olduğunu iddia etti.

Mısırlı muhbir, Abdul Fattah el-Sisi’den halka cevap vermesini ve Nil Nehri suyunun satıldığı tarafı açıklamasını istedi.