Home / İslam Ülkeleri / MISIR’da Kaçırılan 4 Genç GAZZE’ye Döndü

MISIR’da Kaçırılan 4 Genç GAZZE’ye Döndü

Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Mısır’da kaçırılan Filistinli dört gencin serbest bırakıldığını ve sağ-salim Gazze Şeridi’ne döndüklerini açıkladı.

Heniyye konuyla ilgili yayınladığı bildiride, iki halk arasındaki ilişkilerin derinliğini yansıtan kararı dolayısıyla Mısır yönetimine teşekkür etti.

Hamas lideri, Mısır’da kaçırılan dört gençten başka Mısır zindanlarında tutulan dört Filistinlinin daha serbest bırakıldığını ve onların da Gazze Şeridi’ne döndüklerini bildirdi.

Rafah Kapısı’ndan Mısır tarafına geçtikten sonra kaçırılan Yasir Zenun, Hüseyin Ez-Zübde, Abdullah Ebu’l-Cebin ve Abdüddayim Ebu Lebde isimli gençlerin yanında Vesim Ebu Recile, Abdurrahman Mustafa Ez-Zamili, Salim Şeyhu’l-Iyd ve Abdülaziz Ebu Hatle’nin Mısır’da serbest bırakıldıkları ve Gazze Şeridi’ne döndükleri kaydedildi.

Hamas liderlerinden Ruhi Müştehi dört genci ve Filistinli diğer dört kişiyi Kahire’deki El-Akreb Cezaevi’nde teslim aldı.

Kaynaklar, Müştehi’yle birlikte bu akşam Rafah Kapısı’ndan giriş yapan sekiz Filistinlinin aileleriyle birlikte Heniyye’nin ofisine gittiklerini söyledi.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı’nın Mısır’da serbest bırakıldıktan sonra Gazze’ye dönen sekiz Filistinliyle ve aileleriyle görüşeceği bildirildi.

Heniyye, 24 gün süren Kahire ziyaretini tamamlayıp dün akşam Gazze’ye döndükten sonra yaptığı açıklamada, görüşmelerin en önemli sonucunun kaçırılan gençler dosyasında alındığını ifade etmişti.