MISIR İstihbaratından HAMAS’a Suikast Telefonu

Hamas liderleriyle telefon görüşmesi yapan Mısır istihbarat şefi, Hamas liderleriyle suikasta maruz kalan Ebu Naim’in yanında olduklarını belirterek, bu korkakça saldırıyı kınadıklarını söyledi

Hamas liderleri ise görüşmede Filistin davası uğruna gösterdiği çabalar nedeniyle Mısır istihbaratına teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Gazze’deki Emniyet Genel Müdürü Tevfik Ebu Naim’in aracının dün (27 Ekim 2017) öğleden sonra Gazze’de saldırıya maruz kalması sonucu Ebu Naim’in yaralandığı bildirildi.

Zehra semtine yakın Vadi Gazze Köprüsü civarındaki İhsan Camisi’nde Cuma namazını kıldıktan sonra aracıyla ayrılan Genel Müdürün başarısız bir suikast girişimine maruz kaldığını, şiddetli patlamayla aracı hasar gören Ebu Naim’in yaralandığını ve tedavi için hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Kaynak, General Ebu Naim’in ayrılmak için aracına binmek amacıyla kapıyı açtığında patlamanın meydana geldiğini belirterek, patlamadan sonra yaralanan Ebu Naim’in derhal hastaneye kaldırıldığını ve aldığı yaranın hafif olduğunu ifade etti.
Eylem başta Hamas olmak üzere direniş grupları tarafından telin edilirken, Fetih hareketi de saldırıyı kınadı.