MİLYONLUK KUDÜS Gösterilerinde 386 Yaralı

Görgü şahitleriyle hastane kaynaklarının verdikleri bilgilerde, dikenli tellerin arkasında mevzilenmiş olan işgal askerlerinin saldırısı sonucu şimdiye kadar 386 kişinin yaralandığını belirttiler.

İşgal güçlerinin Gazze’nin doğusundaki dönüş çadırındaki sağlık ekibine gaz bombalarıyla saldırdıkları ve tam bu sırada Gazze’ye yardım getiren Kilometrelerce Gülücük Kafilesinden bir heyetin de çadıra geldiği ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı ise yaptığı açıklamada işgal güçlerinin kasıtlı olarak sağlık çalışanlarını hedef aldığını belirterek, işgal güçlerinin saldırısı sonucu bir ambulansın camlarının kırıldığını duyurdu.

Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün 11’inci cumasında ‘Milyonluk Kudüs’ gösterilerine Filistin halkının yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

Cuma namazında sonra çadırlara oradan da eylem alanına giden gençler işgalci keskin nişancıların görüş mesafelerini kapatmak için lastik yaktılar ve işgalcilerin tarafına uçurtmalar yolladılar.

İşgal rejimi kaynakları, uçurtmaların çıkardığı yangınlardan çıkan dumanları teneffüs eden üç askerle bir Yahudi yerleşimcinin yaralandığı belirttiler.

30 Mart Toprak Günü’nde başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde işgal güçlerinin sivil halka insanlık dışı bir şekilde güç kullanması sonucu şimdiye kadar 129 kişi şehit olurken, 14 bine yakın kişi de yaralandı.