Mescidi AKSA’da ARAP Liderlerin Hain Duruşuna Sitem

Mescid-i Aksa’da okunan cuma hutbesinde, ABD’nin desteğiyle bu ay Bahreyn’in başkenti Manama’da düzenlenen ekonomi çalıştayına ve söz konusu çalıştaya destek veren Arap ülkelerine tepki gösterildi.

Mescid-i Aksa İmam ve Hatibi Şeyh Yusuf Ebu Suneyne okuduğu cuma hutbesinde, Filistinlilere işgal altındaki Kudüs’teki gayrimenkullerini Yahudilere satmamaları konusunda uyarıda bulunurken, 25-26 Haziran’da Manama’da düzenlenen ekonomi çalıştayının Filistin davasına yönelik bir komplo olduğuna dikkati çekti.

Arap Liderler, Filistin’i Satıyor

Şeyh Ebu Suneyne, çalıştaya katılan olan Arap ülkelerinin Filistin’den kurtulmaya çalıştığına vurgu yaparak, Filistinlilere “Sizin kardeşleriniz, soydaşlarınız sizi satmaya, sizden kurtulmaya çalışıyor” dedi.

Arap ülkelerinin Filistinlileri kurtarmak yerine onlardan kurtulmaya çalıştığını yineleyen Şeyh Ebu Suneyne, “Yazıklar olsun size, veyl olsun size. Bizi kurtarmak yerine bizden kurtulmaya çalışıyorsunuz. Sizi Allah’a havale ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Müslümanlara Karşı Komplo Kuranlara Lanet!

Şeyh Ebu Suneyne, Müslümanlara karşı komplo kurmaya çalışanlar için şöyle dua etti:

“Allah’ım bize karşı komplo kuranlara lanet et, bizi yok etmek isteyenleri yok et. Ey Rabbimiz sen dinini ve kutsal toprakları bu iğrenç insanların elinden kurtar.”

Filistin yönetimi ise çalıştaya katılmayacağını açıklarken, konferansa davet edilmesi beklenen ülkelere “boykot” çağrısı yapmıştı.

Arabistan, Katar, BAE…

Filistin yönetiminin bu çağrısına rağmen Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Suudi Arabistan ve Katar’ın Manama’daki çalıştaya katılacağı duyurulmuştu.

Siyonist İsrail basınına konuşan ve adı açıklanmayan Beyaz Saray’dan bir yetkili de Ürdün, Mısır ve Fas’ın çalıştaya katılacaklarını Washington’a ilettiğini iddia etmişti.