Home / Filistin / Mescidi Aksa / MESCİDİ AKSA’ya Yahudiler Girdi – Gergin Anlar

MESCİDİ AKSA’ya Yahudiler Girdi – Gergin Anlar

Kudüs'teki İslami Vakıflar Dairesi Halkla İlişkiler Müdürü Firas Ed-Dibs, fanatik Yahudilerin baskınları ve yüksek sesle ilahiler okuyarak ayin yapmaları nedeniyle Mescid-i Aksa'nın avlusunda gerginlik olduğunu söyledi.

Ed-Dibs, işgal polisinin Yahudi yerleşimcileri koruduğu ve tepeden tırnağa silahlı işgal askerlerinin Mescid-i Aksa’nın avlusunu adeta askeri kışlaya çevirdiğini ifade etti.

GÖZAT  AKSA Bekçisi: EVLATLARIMI Veririm KUDÜS'ü Vermem!

Filistinli yetkili, işgal polisinin 142 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girmesinin ardından El-Mağaribe Kapısı’nı kapattığını bildirdi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

GÖZAT  EL-EZHER'den Mescidi Aksa'ya DESTEK Çağrısı

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Ağustos ayında yaklaşık 2400 Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.