MESCİDİ AKSA’nın Surları ve Diğer Bölümler Tehlikede

Ebu Diyab, Mescid-i Aksa’nın doğu duvarında taşların renk değiştirmesi ve hasar belirtileri olmasına rağmen işgal rejiminin bakım ve onarıma izin vermediğini belirtti.

Kudüslü araştırmacı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal rejiminin Kudüs’ü Yahudileştirmeye çalıştığını, bu nedenle önemli İslami eserlerin ve Mescid-i Aksa surlarının havada asılı kalması için yeraltı kazılarıyla toprağı boşalttığını kaydetti.

Ebu Diyab, Mescid-i Aksa’nın altını tünellerle boşaltan işgal rejiminin yer üstündeki yapıların zamanla yıkılmasını beklediğini söyledi.

Altındaki toprak boşaltıldığı için Mescid-i Aksa’nın surlarının havada asılı kaldığına dikkat çeken Ebu Diyab, işgal rejiminin Mescid-i Aksa’nın üzerine çökmek için Eski Belde surlarının yıkılmasını beklediğini bildirdi.

Kudüslü araştırmacı, işgal rejiminin UNESCO görevlilerinin ve uzmanların Mescid-i Aksa’nın altındaki çalışmaları incelemelerine izin vermediğini hatırlattı.

Siyonistlerin amacının Mescid-i Aksa’yı yıkarak yerine sözde heykeli inşa etmek olduğunu belirten Ebu Diyab, işgal rejiminin tüm imkanlarını bu iş için seferber ettiğini söyledi.