Home / Filistin / Mescidi Aksa Hatibi: BİRLİK OLUN!
Mescidi Aksa Hatibi- BIRLIK OLUN!

Mescidi Aksa Hatibi: BİRLİK OLUN!

Mescidi hatibi Şeyh İsmail Nevahida, Arap, Müslüman ve Filistinlilerden haklarını savunmalarını, başta Mescidi Aksa olmak üzere kutsal mekan ve değerlerine sahip çıkmalarını istedi.

Kudüs ve Mescidi Aksa’nın Müslümanların olduğunu, bunların akidelerinin bir parçası olduğunu ve dolayısıyla onlardan vazgeçmelerinin mümkün olmadığını, bunlar olmadan Filistinlerin bir değeri olamayacağını, bu ikisinin izzetlerinin tacı olduğunu belirten Nevahida, “Yapılan zulümlere, baskılara, baskınlara, işgalcinin buranın kimliğini değiştirme çabalarına, evleri yıkma politikasına, bu topraklar üzerinde yerleşkeler inşa etmesine rağmen bu gerçekler milyonlarca Müslümanın kalbinde yer etmeye devam edecektir” dedi.

Arap ve Müslümanlardan saflarını birleştirmelerini, birlik olmalarını, sorumluluklarını yerine getirmelerini, Allah’ın ipine sarılmalarını, ayrılığa düşmemelerini isteyen Şeyh Nevahida, Filistinlilerden de bir el gibi olmalarını, kişisel ihtilaflarını ve çıkarlarını bir kenara itmelerini talep etti.

Siyonist işgal güçlerinin barikatlarına ve engellemelerine rağmen dün binlerce Filistinli Cuma namazını kılmak için Mescidi Aksa’ya akın etti.