MESCİDİ AKSA’da Bir Grup KADIN Gözaltına Aldındı

Kadın aktivist Münteha Emara konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bir grup kadınla birlikte Er-Rahme Kapısı bölgesinde her zaman olduğu gibi namaz kılmak ve Kur’an okumak için oturduklarını söyledi.

Emara, öğleden sonra Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcilerden birinin işgal polisine, “Bu kadınları gözaltına almanız gerek. Çünkü burası bizim mekânımız” dediğini aktardı.

Filistinli kadın aktivist, işgal polisinin bunun üzerine kendisini, annesi Nahide Salah Ebu Şakra’yı, kardeşinin eşi Fatıma Eş-Şeyh Zeyd Keylani’yi ve orada oturan diğer bazı kadınları gözaltına aldığını bildirdi.

Mescid-i Aksa kapılarından Es-Silsile Kapısı yakınlarındaki polis karakolunda bir saat gözaltında tutulduğunu belirten Emara, annesinin ve kardeşinin eşinin ise El-Kışla Polis Merkezi’ne götürüldüklerini açıkladı.

Filistinlileri Mescid-i Aksa’da namaz kılmaya ve özellikle Er-Rahme Kapısı bölgesinde nöbet tutmaya çağıran Emara, Filistinlilerin söz konusu bölgede bulunmalarının işgalcileri kızdırdığını ifade etti.