Home / Filistin / MEŞAL, Serbest Kalan 4 FİLİSTİNLİ İle Görüştü

MEŞAL, Serbest Kalan 4 FİLİSTİNLİ İle Görüştü

Hamas eski Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal Mısır’da kaçırıldıktan sonra geçtiğimiz Perşembe günü serbest bırakılan Filistinli dört gençle ayrı ayrı görüşerek özgürlüklerine kavuşmalarını tebrik etti.

Halid Meşal, serbest bırakılan gençlerle ve aileleriyle telefonla görüşerek yıllarca hapiste tutulduktan sonra Gazze’ye geri dönmelerini ve bu dört gence tutukluluk sürelerince sürekli destek vermelerinden dolayı Filistin halkını tebrik etti.

Gençler de kendilerini aramasından ve serbest bırakılarak sağlık içinde Gazze’ye ulaşmalarını tebrik etmesinden dolayı Filistin davasının liderlerinden Halid Meşal’e teşekkürlerini dile getirdiler. Gençler Hamas’a da kendilerinin tutuklandıkları andan itibaren serbest bırakılmaları ve özgürlüklerine kavuşmaları için gösterdiği büyük çabadan dolayı şükran duyduklarını dile getirdiler.

Yasir Zenun, Hüseyin Ez-Zubde, Abdullah Ebu’l-Cebin ve Abduddayim Ebu Lubde isimli Filistinli gençler bir yolculuk için Rafah sınır kapısından Mısır tarafına geçmelerinden hemen sonra otobüslerini basan silahlı kişiler tarafından kaçırılmış ve 42 ay hapiste tutulduktan sonra geçtiğimiz Perşembe akşamı, Hamas Siyasi Birim Başkanı İsmail Heniyye’nin girişimleri sonucu serbest bırakılarak Gazze’ye dönmüşlerdi.