Meşal: Filistinli Tüm Esirler Özgür Olacak!

Hamas eski Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal, işgal zindanlarında kasıtlı ihmal sonucu şehit olan Bessam Es-Sayih’le ilgili bir taziye açıklaması yaparak; “Direniş seçeneğimizdir ve işgal zindanlarındaki bütün esirleri özgürlüklerine kavuşturacağız” dedi.

Halid Meşal, Katar’ın başkenti Doha’da şehit Bessam Es-Sayih için açılan taziye evini ziyareti esnasında yaptığı açıklamada, Es-Sayih’in kararlılıkla mücadele eden ve başkalarına örnek olacak bir tavır sergileyen büyük bir insan olduğunu dile getirdi. Hastalığını mazeret göstermeden halkının direniş bayrağını taşıdığını ve sabırla mücadele ettiğini belirtti.

Meş’al kahraman Bessam Es-Sayih’in bir örnek olduğunu ve Filistin’in mücadele tarihinde bu şekilde kararlılık gösteren birçok örnek şahsiyet yetiştiğini vurguladı. Onun şehadeti münasebetiyle bir araya gelenlerin sadece taziye için bir araya gelmemeleri aynı zamanda onun mücadelesinden ve kararlılığından dersler çıkarmaları gerektiğini söyledi.

Meşal konuşmasında Es-Sayih gibi örneklerin Filistin davasının etrafında toplananların kalplerini ve düşüncelerini canlandırdığını, Filistin’in ve ümmetin evlatlarının ruhlarında derin bir anlam oluşturduklarını dile getirdi.