Halid Meşal: Filistin’de DİRENİŞ ATEŞİ SÖNMEZ!

Meşal İstanbul’da Cihannüma Derneği’nin düzenlediği sabah kahvaltısına katıldı. Kahvaltı programına ayrıca binden fazla kişinin katıldığı belirtildi.

İşgalci düşmanın Filistin’i kolay lokma zannettiğini kaydeden Meşal, işgalcilerin Filistin halkının kırılmayan bir maden olduğunu ve direniş ateşini söndüremeyeceklerini anladıklarını ifade etti.

Netanyahu’nun ümmeti krizlerle boğuşur gördüğünü ve Beyaz Saray’da da fanatik bir başkan bulduğunu söyleyen Meşal, işgal rejimi başbakanının Filistin davasının tasfiyesi için şartların uygun olduğunu düşündüğünü ve karanlık mutfaklarda “Yüzyılın Anlaşması” denilen projeyi pişirmeye başladığını belirtti.

Meşal, “Netanyahu bilmiyor ki Kudüs bizim ruhumuz, tarihimiz ve geleceğimizdir. Allah’ın Kitabı’nda bir ayettir” dedi.

Düşmanın komplosunun işe yaramayacağını fark ettiğini ve yeni bir plan yapmaya başladığını söyleyen Meşal, bu planın dönüş hakkını iptal etmeyi, Kudüs’teki kontrolünü yoğunlaştırmayı ve Hamas’a destek kaynaklarını kurutmayı hedeflediğine işaret etti.

Meşal, Kudüs halkının silah edinmesine engel olunduğunu fakat Kudüslülerin işgalcilere karşı otomobille çarpma ve bıçaklama eylemlerini keşfettiğini dile getirdi.