MAVİ MARMARA Gazilerinin İSLAM Ümmetine KUDÜS Çağrısı

Filistin’deki siyonist işgal sona ermeden, Müslümanların başını dik tutmasının mümkün olmayacağını belirten Mavi Marmara gazileri, yeryüzündeki akan tüm Müslümanların kanında Amerika ile siyonist işgalcilerin ve ona destek verenlerin parmağının olduğuna vurgu yaptılar.

Gazze’ye yardım götüren Mavi Marmara Gemisi’ne siyonist işgalci çeteler tarafından düzenlenen saldırıda yaralanan gaziler, emperyalist ABD’nin Kudüs’ü işgalcilerin sözde “başkenti” olarak ilan etmesini değerlendirdi.

Amerika’nın kararını cüretkâr olarak niteleyen Mavi Marmara Gemisi gazilerinden biri, “İsrail’i devlet” olarak değil, terörist olarak tanıdığını belirtti.

Amerika’nın kararıyla emperyalist bir devlet olduğunu ispat ettiğini dile getiren gazi, “Bu çok beklenemeyen bir şey değil. Bu insanlar sırayla İslam ümmetini parçalayarak, kendi emellerini yavaş yavaş uyguluyorlar. Maalesef bu noktada biz Müslümanlar, özellikle Müslüman yönetimler dağılmışlığı gösterince onlar da cüretkâr davranıyor. Burada acı olan maalesef Müslüman toplumların bu konuda birlik olmamaları, bir birliktelik gösterip bu zalimlere karşı tek bir yumruk olamamalarıdır.” dedi.

“Bunlar yarın Şam’ı, Kahire’yi, Tahran’ı her yeri almak isteyecektir”

Son olarak birlik çağrısında bulunan Mavi Marmara gazisi, “Bunlar yarın Şam’ı, Kahire’yi, Tahran’ı heryeri almak isteyecektir. Biz Müslümanların bu konuda uyanık davranarak emperyalist güçlere kendi topraklarımızı çiğnetmeme, kendi kutsallarımızı savunmada bir olmamız gerekir.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Mavi Marmara Gemisinde bulunan bir diğer gazi de Filistin’deki siyonist işgal sona ermeden Müslümanların başını dik tutmasının mümkün olmayacağını belirtti.

Yeryüzünde akan tüm Müslümanların kanında Amerika ile israilin ve ona destek verenlerin parmağının olduğuna vurgu yapan Mavi Marmara gazisi, artık İslam âleminin sesini yükseltmesinin vakti geldiğini söyledi.

“Evet, İslam coğrafyası yanıyor, yanan bu coğrafya parçasının biri de toprakları emperyalist ve Siyonist güçler tarafından işgal edilmiş olan Filistin topraklarıdır!” diyen gazi şu ifadeleri kullandı:

“Yıllardır Filistin halkı ve şehirleri, kasabaları, köyleri aynı zulüm ve saldırılara maruz kalmakta. İsrail ve yandaşları bu topraklarda zulüm, kan, ölüm, tehcir ve tecrit ile sonuç alacaklarını planlıyorlar.

Bu günde yıllarca verilen bu mücadeleye karşı Amerika son hamleyi vurmaya çalışarak Kudüs’übaşkent ilan ediyor.Bu Amerika’nın Mescid-i Aksa’nın statüsünü değiştirmeye yönelik bir eylemidir. İsrailin bu kutsal topraklar üzerindeki her türlü uygulaması zülümdür. İsraile destek vererek Mescid-i Aksa’yı kontrol altına almaya çalışıyor. Tüm bunları da silahla yapıyor.” ifadelerini kullandı.