MALEZYA’da Aksa İle Dayanışma Günü

Malezya Kudüs Müessesesi tarafından, ülkenin Kedah eyaletinde “Mescidi Aksa’yla Dayanışma Günü” düzenlendi.

“Mescidi Aksa’yla Dayanışma Günü” programı dün Kedah eyaletinin başkenti Alor Setar’daki Zahir Camisi’nde Cuma namazından önce başlatıldı.

Mescidi Aksa’yla Dayanışma Günü programı eyalet hükümetinin desteğiyle gerçekleştirildi ve programın açılışına eyalet başbakanı Datu Siri Haci Mahrez bin Tun ve Din İşleri Bakanı Datu Dr. İsmail Salih katıldı.

Programda Yahudileştirme Pençesinde Kudüs ve Mescidi Aksa adlı kitabın Malaycaya tercüme edilmiş şeklinin Kedah eyaletine özel olarak basılan şekli sunuldu. Bunun yanı sıra eyaletin bütün camilerinde hutbede Filistin ve Mescidi Aksa konusu işlendi. Ayrıca açılışını eyalet başbakanının yaptığı Kudüs sergisi düzenlendi.

Eyalet başbakanı Datu Siri Haci Mahrez yaptığı konuşmada; “Kutsal Mescidi Aksa için bugün burada bulunmam beni son derece mutlu etmektedir” diyerek eyaletlerinde böyle bir program düzenlemesinden dolayı Malezya Kudüs Müessesesi’ne teşekkür etti.

Eyalet Başbakanı Haci Mahrez, Filistin ve Mescidi Aksa’nın her Müslümanın kalbinin derinliklerinde yer aldığını vurgulayarak; “Biz de Malezyalılar olarak arada uzun bir mesafenin bulunmasına rağmen Mescidi Aksa’nın Filistinlilere özel olduğu kadar bize de özel olduğuna inanıyoruz” dedi.