MACARİSTAN’da SOROS Bilboardları SİYONİSTLERİ Rahatsız Etti

Korsan İsrail’in Macar elçisi, söz konusu kampanyanın nefret öğesi içerdiği gerekçisi ile Macar hükümetine rahatsızlığını iletti. Posterlerde Macar asıllı Amerikalı Yahudi milyarder Soros’un gülerken çekilmiş bir fotoğrafının yanında, ‘‘Son gülüşü Soros’a bırakmayalım’’ ifadesi yer alıyor.

George Soros’un Macar hükümetine daha fazla göçmen alması gerektiği yönünde kamuoyu üzerinden çağrı yapmış, Macar hükümeti de karşı çıkmıştı.

İsrail’in Macaristan Büyükelçisi Yossi Amrani ve ülkedeki diğer Yahudi liderleri hükümete posterlerin antisemit olduğu gerekçesiyle kaldırılması için çağrıda bulundu.

Siyonist İsrail Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ‘’İsrail herhangi bir ülkedeki antisemit söylemlerin her zaman karşısındadır ve bu tip nefrete maruz kalan Yahudi cemaatlerinin yanındadır. İsrail Macaristan Büyükelçisi tarafından yapılan yazılı açıklamanın tek amacı da bu prensiptir. Yapılan açıklamanın hiçbir şekilde, demokratik yollarla seçilmiş İsrail hükümetlerini baltalamaya çalışan organizasyonları fonlayan ve İsrail’in kendini savunma hakkına karşı çıkan George Soros’a karşı yapılan eleştirilerin meşruiyetini sorgulamak değildir’’ dendi.

Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın sözcüsünün basına yaptığı açıklamada ise, “Macar hükümetinin amacı Soros’un yasadışı göçmenlerin alımını destekleyen göçmen kampanyasını durdurmaktır. Hükümetimiz Soros’u Yahudi olduğu için değil, kontrolsüz bir şekilde Avrupa’ya göçmenlerin alınmasını desteklediği için eleştirmektedir” dedi.