Lübnanlı Gruplar: YEGANE DÜŞMANIMIZ İSRAİL!

Lübnan’ın Trablus kentinde Lübnan ordusu temsilcisi Tuğgeneral Kerem Murat, Trablus müftüsü Dr.Malik Eş-Şiar, Hariri hükümeti temsilcisi Seyyid Ahmed El-Hariri, Necib Mikati’nin temsilcisi Seyyid Abdurrezzak El-Karhani, çeşitli bakanlıklardan temsilciler, Trablus bölgesindeki üst düzey devlet yetkilileri, Müstakbel Hareketi temsilcisi, Cemaat-i İslami heyeti, Tevhid Hareketi Genel Sekreteri Şeyh Bilal Said Şaban ve hareketin çok sayıda üyesinin katılımıyla bir program düzenlendi.

Programda konuşma yapan Trablus müftüsü Dr. Şeyh Malik Eş-Şiar vahdet ve birliktelik vurgusu yaptığı konuşmasında Trablus’un ilim ve alimler şehri olup tüm farklılıklara rağmen herkesin bir arada yaşadığı bir şehir olduğuna dikkat çekti. Şeyh Malik Eş-Şiar “Yapılması gereken silahın bu ülkenin insanına değil İsrailli düşmana doğrultulmasıdır. Silahı birbirimize doğrultmamız halinde oluşabilecek tehlikenin herkes tarafından idrak edilmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Programda ortak değerler üzerinde buluşmanın, anlaşmazlıkların ise müzakere ile çözülmesi gerektiğinin vurgusu yapılırken, Trablus’ta yapılan barış görüşmelerinin olumlu sonuçlar doğurması yönündeki temenniler de dile getirildi.