Home / İslam Ülkeleri / LÜBNAN’da UNRWA Önünde Eylem Yapılacak

LÜBNAN’da UNRWA Önünde Eylem Yapılacak

BM Filistin Mültecilerine Yardım Ajansı UNRWA bünyesinde çalışan görevlilerin oluşturduğu istişare buluşması teşkilatın görevlilere yönelik uygulamalarına karşı 25 Mart Pazartesi günü saat 10.00’da Beyrut’ta UNRWA binası önünde protesto gösterisi düzenlenmesini kararlaştırdı.

İstişare buluşmasının bugün yaptığı açıklamada çalışanların UNRWA’nın son dönemde kendilerinin haklarını yok sayan uygulamalarına karşı protesto gösterisi düzenleneceği ifade edildi.

Açıklamada şöyle denildi: “Bugünden sonra bu aşağılayıcı ve düşmanca tutum karşısında susmayacağız. Bu küçümseyici tiyatroyu görmezden gelmeyeceğiz. Tek sesli bir şekilde tepkimizi ortaya koymak için Pazartesi günü meydana çıkacağız. Çünkü biz haklarımızın bu kadar basite alınmasını kabul edemeyiz ve tutumlarımız ve ilkelerimiz üzerinde kararlıyız.”

Görevliler maaşlarına yapılan zamların uygulamaya geçirilmesini, sadece ek ödeme yapılmasının yeterli görülmemesini, ayrıca 2017’nin başından beri birikmiş alacakların tamamının ödenmesini ve teşkilatın kendilerine yönelik bütün tehdit tarzlarının son bulmasını istiyor.

Açıklamada ayrıca dayanışmanın çalışanların iş sözleşmeleri ve iş güvenliği ile oynanması politikasının reddedilmesi, Öğretmenler Okulu mezunlarının uygunluk belgelerinin verilmesi işleminin uzatılmasından dolayı yıllarca çekilen sıkıntılara son verilmesi ve özellikle öğretim alanında çekilen sıkıntıların son bulması amacını taşıdığı ifade edildi.