Lübnan Ordusu: İsrail İle Mücadele Sürecek!

Lübnan Ordusu Komutanı, Siyonist düşmanın, Lübnan’ın hava, kara ve deniz sınırlarını ihlal etme geleneğini sürdürdüğünü ifade ederek; “Lübnan ordusu, düşman İsrail ve terörizm ile mücadelesini sürdürecek.” dedi.

Lübnan Genelkurmay Başkanı Joseph Avn, Çarşamba günü Lübnan ordusuna mensup asker ve subaylara hitaben yaptığı bir konuşmada, Lübnan ordusunun İsrail saldırganlığına karşı mücadelesini sürdürmeye devam edeceğini vurguladı.

Joseph Avn yaptığı konuşmada; “Düşman İsrail, Lübnan’ın hava, kara ve deniz sahasını ve dolayısıyla egemenliğini ihlal etmeye devam ediyor. Son yıllarda, tekrarlanan İsrail saldırıları nedeniyle çok sayıda Lübnanlı sivil ve asker şehit oldu.” diye belirtti.

Lübnan Genelkurmay Başkanı, konuşmasının bir bölümünde, ülkede bir fitne yaratılma çabalarına değinerek; “Lübnan’da bölünmeye ve mezhepçiliğe yer yoktur.” dedi.

Joseph Avn, son olarak şunları dile getirdi: “Ordunun tarihi boyunca birçok zafere, sıkıntıya ve acıya tanık olduk ve aynı zamanda, Lübnan milletinin barış ve sükunetini her zaman destekledik ve her zaman birlikte barış içinde yaşadık.”