Liverpool Taraftarı, İsrail Destekçisi PUMA’yı Zora Soktu

İngiltere takımlarından Liverpool’un taraftarlarının baskıları sonucu terör rejimi İsrail’le ilişkilerinden dolayı takıma mali desteği reddettiği bildiriliyor.

Alınan haberlere göre, Liverpool kulübü, taraftarlarının Filistin halkına destek amacıyla Alman Puma şirketi ile ilişkilerini kesmesini istemiş ve ayrıca takım Puma’nın sponsorluğunu reddetmiş ve ayrıca bu şirketten forma ve diğer ürünlerin alımını da durdurmuştur. 

Bu arada aylarca süren spekülasyonlardan ve New Balance ile bir mahkeme savaşından sonra Liverpool, Nike ile çok yıllık sponsorluk anlaşmasını resmen açıkladı. Anlaşma bu yıl 1 Haziran’da başlayacak ve Nike erkek, kadın ve akademi takımları için kulübün formalarını üretecek.

Ortaklığı açıklayan Nike VP ve EMEA Genel Müdürü Bert Hoyt şunları söyledi:

“Liverpool Futbol Kulübü’nün bu kadar gurur verici bir mirasa ve güçlü kimliğe sahip. Liverpool ile olan ortaklık, küresel futboldaki liderliğimizi vurguluyor ve kulübün dünya çapındaki tutkulu hayran kitlesi ve güçlü başarı mirası ile ileride çok parlak bir gelecekleri var. Nike yeniliği ve tasarımı ile oyunculara ve destekçilere hizmet etmek için onlarla ortak olmayı dört gözle bekliyoruz.”

Anlaşmanın ayrıntıları açıklanmamış olsa da, bu yılın başlarında, Manchester United ve Adidas’ın yılda 75 milyon GBP (yaklaşık 92 milyon dolar) tutarındaki sponsorluk anlaşmasını geride bırakacak rekor bir ortaklık olacağı tahmin ediliyor.