SİYONİST Lieberman: Hem İDAM Edeceğiz Hem De Ailesinin Evini YIKACAĞIZ

Siyonist işgal rejimi televizyonlarından Kanal 14 verdiği haberde, Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Mevo Dotan yerleşkesi girişinde meydana gelen araçlı eylemde iki askerin hayatını kaybettiğini, ikisinin de ağır yaralandığını duyurmuştu.

Haberi daha önce veren Kanal 10 televizyonu ise ağır yaralanan üçüncü askerin sağlık durumunun kritik olduğunu belirtmişti.

Cenin’e bağlı Bertaa beldesi sakinlerinden Alâ Kubha (26) adındaki genç, Şabak’ın iddiasına göre yaklaşık bir yıl önce cezaevinden çıkmıştı.

Eylemden sonra akşam saatlerinde esiri tutuklamak için beldeye gelen çok sayıda işgal askeriyle belde sakinleri arasında çatışma yaşanırken, eve giren işgal güçlerinin ev halkını evi başlarına yıkmakla tehdit ederek dışarı çıkardığı, ev eşyalarına zarar verdiği, aile fertlerini darp ettiği, eylemci gencin 1993 doğumlu kardeşi İsam’ı tutukladığı ifade edildi.

Eylemden sonra açıklama yapan Siyonist Savaş Bakanı Avigdor Lieberman, “Çok tehlikeli bir eylemin yapıldığına dair elimize bilgiler ulaştı. Eylemi yapana idam cezasını uygulayacağız. Evini yıkacağımız gibi onunla işbirliği yapanları da cezalandıracağız” diyerek tehditler savurdu.