SİYONİST Lieberman: GAZZE’deki Tüm Tünelleri YOK EDECEĞİZ!

Korsan İsrail Hava Kuvvetleri tarafından Hamas’a ait bir tünelin yok edilmesi üzerine tebrik konuşması yapan Liberman, tünelin İsrail üzerinden geçerek Mısır’ın Sina şehrini Gazze Şeridi’ne bağlayan Kerem Şalom tüneli olduğunu belirtti.

Liberman, amaçlarının Hamas’ı “tamamen umutsuz hale getirmek” olduğunu söyleyerek, “Hamas savaş istemiyor, fakat bizim stratejimiz açıktır: Kapsamlı bir askeri hamle başlamadan önce Hamas’a baskı uygulayacağız” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, işgalci İsrail Hükümet Koordinatörü Yoav Mordechai, yaptığı açıklamada, son dönemde bilimsel istihbarat çalışmasına bağlı olarak geliştirilen ve üç tünelin ortaya çıkmasını sağlayan yeni İsrail teknolojisinden bahsetti.

Mordechai ayrıca, “Yahudi zekası, tünelleri ortadan kaldırmak için sihirli bir çözüm bulmayı başardı. Önümüzdeki birkaç gün içinde bu tünellerin geri kalan kısmını bulacağız.” şeklinde konuştu.

Mordechai sözlerine şöyle devam etti:

“Tünelleri kazan ve ona yaklaşan herkese bir mesaj göndermek istiyorum. Geçtiğimiz iki ay boyunca gördüğünüz gibi, bu tünellerde yalnızca ölüm var.”