Home / Filistin / Gazze / Lieberman: GAZZE İle Yeni Bir SAVAŞ İstemiyoruz
Lieberman- GAZZE Ile Yeni Bir SAVAS Istemiyoruz

Lieberman: GAZZE İle Yeni Bir SAVAŞ İstemiyoruz

İşgal rejimi savaş bakanı Avigdor Lieberman, işgal rejiminin halihazırda Gazze Şeridi’yle herhangi bir savaş istemediğini ve Gazze Şeridi sınırındaki sükuneti korumaya çalıştığını söyledi.

İşgalcilere ait Walla sitesinde yayınlanan habere göre, Lieberman, Gazze Şeridi sınırına inşa edilmekte olan duvarın inşasının memnuniyet verici bir şekilde ve belirlenen takvime uygun ilerlediğini açıkladı.

Haberde, Lieberman’ın bu açıklamaları Gazze Şeridi sınırında gerçekleştirdiği incelemeler sırasında yaptığı ifade edildi.

Haberde belirtildiğine göre Lieberman ayrıca bu duvarın Filistin direnişine ait tünellerle mücadele ve Gazze Şeridi sınırına yakın İsrail yerleşkelerinin güvenliğinin sağlanması için önemli olduğunu söyledi.

İşgal güçleri birkaç ay önce Gazze Şeridi sınırında yerin altında duvar inşa etmeye başlamış ve projenin 500 milyon dolara mal olacağı belirtilmişti.

İki yılda tamamlanacağı kaydedilen duvarın inşası için sınır boyunca 40 noktada çalışma kampları kurularak binlerce işçiyle ve mühendisle duvarın inşası başlatıldı.