Kudüs’ün Kılıcı Savaşı, Milli Birliğin Adresi

Hamas Siyasi Birimi üyesi Hüsam Bedran, Kudüs’ün Kılıcı Savaşı’nın Siyonist işgalin cinayetlerine karşı Filistin halkının hakkını, toprağını ve kutsal mekânlarını korumak için milli birliğinin ve Filistinlilerin ortak çalışmasının adresi olduğunu söyledi.

Bedran, bu sabah erken saatlerde konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgale karşı mücadelede kendisine güvendikleri milli bağları güçlendirmeleri gerektiğini ifade etti.

Herkesi işgalcilere karşı mücadelede kazanılan zaferi korumaya, güçlendirmeye ve daha da ileri götürmeye davet eden Bedran, Filistin halkının dini ve milli simge şahsiyetlerine saygı duyulması gerektiğini belirtti.

Bedran, Kudüs’ün Kılıcı Savaşı’nın işgalcilerin burunlarını yere sürttüğünü kaydederek, savaşın Mescid-i Aksa’da, Kudüs’te, Batı Şeria’da ve 1948’de işgal edilen Filistin topraklarında da yaşandığına işaret etti.

Filistin dışında farklı ülkelerde yaşayan Filistinlilerin de işgale karşı mücadeleye katıldıklarını söyleyen Bedran, işgal ordusu ve direniş grupları arasındaki askeri çatışmayla savaşın zirve noktasına ulaştığını bildirdi.

“Batı Şeria, Gazze Şeridi ve 1948’de işgal edilen topraklardaki Filistinlilerin kanları birbirine karıştı” diyen Bedran, bunun tarihi bir an olduğunu söyledi.