Kudüs’te Siyonistlerle Çatışma – Onlarca Yaralı

Kudüs’e bağlı El-İseviyye beldesinde dün gece işgal güçleriyle belde sakinleri arasında yaşanan çatışmalarda onlarca kişi yaralandı.

Filistin Kızılay Derneği, işgal güçlerinin ilk yardım ekiplerine saldırdığını ve yaralıların hastanelere nakline engel olduğunu, ilk yardım görevlilerinden birinin plastik mermiyle karnından yaralandığını bildirdi.

İşgal güçlerinin baskın sırasında birçok kişiyi darp ettiği ve yüzlerine biber gazı sıktığı, 32 yaşındaki Alâ İsmet Ubeyd ile 30 yaşındaki kardeşi Rami’nin yaralandığı, Rami’nin ayrıca işgal güçlerince gözaltına alındığı kaydedildi.

Bu arada, işgal polisi özel kuvvetlerinin Kudüslü kadın aktivist Ayide Es-Saydavi’yi bir süre gözaltında tuttuğu ve daha sonra serbest bırakarak ifade vermeye çağırdığı bildirildi.

İşgal polisinin Mescid-i Aksa’daki Er-Rahme Kapısı Namazgahı çevresinde önlem aldığı belirtilirken, İslami Vakıflar Dairesi Genel Müdürü Şeyh Azzam El-Hatib, Mescid-i Aksa’da yatsı namazının Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nda da kılındığını ifade etti.

İşgal güçleri önceki gün Er-Rahme Kapısı Namazgahı’na baskın düzenleyerek ayakkabılıkları ve ahşap paravanları dışarı çıkarmıştı