Kudüs’te Genel Grev ve Öfke Günü

Kudüs’ün güneydoğusundaki Ebu Dis beldesinde faaliyet gösteren İslami ve milli gruplar, işgal rejimi zindanlarında açlık grevi yapan esirlere destek amacıyla öfke günü ve genel grev ilan etti.

İslami ve milli gruplar, dün gece yayınladıkları ortak bildiride, esir Huzeyfe Bedir ve esir İsmail Halef ile arkadaşlarına destek için işgal güçleriyle çatışma çağrısında bulundu.

Bildiride, 53 gündür açlık grevinde olan Huzeyfe Ahmed Bedir Halebiyye’nin Ramallah’taki Ofer Mahkemesi’nde yarın duruşmasının yapılacağı hatırlatıldı.

Ebu Dis beldesindeki İslami ve milli gruplar, Filistinlileri işgalcilere yönelik direniş eylemlerini ve gösterileri tırmandırmaya, işgal güçleriyle çatışmalara girmeye davet etti.

Gruplar ayrıca Batı Yaka’da, Gazze Şeridi’nde ve Filistin dışında esirlerle dayanışma için düzenlenen gösterileri desteklediklerini bildirerek, yarın Ofer Mahkemesi önünde gösteri yapma çağrısında bulundu.

Esir Huzeyfe Bedir Halebiyye ve esir İsmail Halef’e destek için kurulan eylem çadırının boş bırakılmamasını isteyen gruplar, esirlere desteğin milli bir görev olduğuna işaret etti.

Bu arada, Filistinli esirlere destek için dün gece Ebu Dis beldesinde düzenlenen yürüyüşün ardından işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmalar yaşandı.