Kudüs’te Gençler, Siyonist Güçlerle Çatıştı

İşgal altındaki Kudüs’ün el-İseviyye beldesinde yer alan Ubeyd mahallesine gece baskın düzenleyen Siyonist İsrail güçleri ile Filistinli gençler arasında şiddetli çatışmalar baş gösterdi.

Filistinlilerin evlerine baskınlar düzenleyen ve göz yaşartıcı gaz bombaları kullanan işgal güçleri ile gençler arasında yaşanan çatışmalarda, Filistinli gençler işgal güçlerine karşı molotof ve taşlarla direniş gösterdi.

Diğer yandan, işgal güçleri, el-İseviyye beldesindeki evine baskın düzenledikten sonra Adem Şefik Ubeyd adındaki Filistinli genci tutukladı. Cihad İsa Bedir‘in evini de basan işgal güçleri, onu evde bulamadı.

Bu şiddetli çatışmalar, el-İseviyye beldesinde geçen yıl işgal güçleri tarafından ateş edilerek şehit edilen Muhammed Semir Ubeyd’in şehadetinin sene-i devriyesinde yaşandı.

İşgal güçleri 20 yaşındaki özgürleştirilmiş eski esir Muhammed Ubeyd’i geçen yıl 27 Haziran Perşembe günü Kudüs kentinin doğusundaki el-İseviyye beldesine düzenlediği baskın sırasında yakın mesafeden kalbine ateş ederek şehit etmişti.

Askeri araçlarla Teku beldesine baskın düzenleyen işgal güçleri ile gençler arasında Beytüllahim’de de çatışmalar yaşandı.

Cenin de ise Siyonist İsrail güçleri, bugün şafak vakti, 25 yaşındaki özgürleştirilmiş eski esir Adnan Ebu Bekir ile 18 yaşındaki Üsame Riyad Türkman’ı evlerine baskınlar düzenledikten sonra tutukladı.